neděle

LITOMĚŘICE 1 (Ústecký kraj)

23 komentářů:

 1. Neskutečná práce. Prožil jsem tam mládí a mám k tomu městu vztah, který se jen těžko popisuje. Měšťanka,první lásky, taneční , kamarádi z nichž mnoho již nežije. Děkuji autorovi za chvilkový návrat do té doby.

  OdpovědětSmazat
 2. Zajímavé porovnání.

  OdpovědětSmazat
 3. Omládla jsem o půl století. Zavzpomínala na doby dětství a mládí. Občas jsem i bloudila, než jsem si uvědomila, kde jsem. Velký dík za tak nápaditou práci. Díky, díky, díky.

  OdpovědětSmazat
 4. Litoměřice jsou krásné

  OdpovědětSmazat
 5. Moje krásné rodné město

  OdpovědětSmazat
 6. děkuji Těm kteří si dali tu práci stálo to za to nádherné

  OdpovědětSmazat
 7. jsem moc hrdy na toto me nadherne rodne mesto  OdpovědětSmazat
 8. Moje krasne rodne mesto, odkud jsem zacatkem zari 68 odesel do ciziny a kam se od r. 89 tak rad vracim - jedine skutecne prezivajici "doma", ktere ve stare vlasti jeste citim.

  OdpovědětSmazat
 9. Litoměřice jsou krásné město ,osobně je znám. Ráda bych se tam vrátila.

  OdpovědětSmazat
 10. Nádherné . Moje rodné město je prostě nej. Ani si to neuvědomuji, když denně Litoměřicemi procházím...

  OdpovědětSmazat
 11. Litoměřice jsou naprosto jedinečné :-)
  Srdeční záležitost, Čalfa Pokratice.

  OdpovědětSmazat
 12. Též moje milované rodné město, dost domů, které jsou již zbořeny, třeba ten u staré nemocnice u Zlaté dvojky si ještě pamatuji, taktéž staré kino před rekonstrukcí, zde jsem viděl prvně 7 statečných a Vinnetua..byly tam galerie po stranách. Zazděnou rodnou ulici Tolstého z jedné strany a stavbu domu v bývalé mlékárně u p. Kušnýřové naproti Čepičkům/Johannahoff/, kde jsme zažili krádež chlebů při okupaci 1968, tak to vidím prvně, úžasné!! Škoda že chybí srovnávací foto starého dolního nádraží před asanací židovské čtvrti a tunelu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nadherné vspomínky na stare litoměřice kde jsem prožil dětství

   Smazat
  2. Dobrý den,
   moc mě zaujaly Vaše vzpomínky na staré Litoměřice.
   Mohli bychom se nějak kontaktovat?
   Mám spoustu zajímavých materiálů o městě.
   Nashledanou.

   Smazat
 13. I moje rodne mesto, jake je krasne a utulne a historicke. Vyrojily se mi vzpominky na hezke roky na SVVS, na tanecni na Hradku, na posezeni se spoluzackami Vlastou, Miluskou a a Madlou v cukrarne "U tri mrtvolek" - nase pojmenovani, neb cukrarna se nachazela hned vedle pohrebni sluzby v Dlouhe ulici Moc pekne fotecky, ty stare i ty nove. Nove fasady odhalily krasnou architekturu naseho mesta. Dik Vam, kdo jste toto porovnani sestavil.

  OdpovědětSmazat
 14. Prežil som tu iba 5 rokov a mám na toto mesto pekné,ale aj smutné spomienky.Samozrejme čaje o piatej,ale aj tanečné a pekné dievčatá. Rád sa sem vraciam za kamarátmi a známimi.

  OdpovědětSmazat
 15. Není té mé rodné město, ale od doby, kdy si pamatuji.
  Prožil jsem tady velkou část mládí, krásné i horší chvíle a na vše v dobrém vzpomínám. Když člověk projíždí, a méně prochází, ani si neuvědomí, jak se všechno mění, v případě Litoměřic do krásy.
  Pozdravuji Litoměřice, své lásky, autora, prostě všechny

  OdpovědětSmazat
 16. Skvělé!! Díky! Zdena

  OdpovědětSmazat
 17. Zdalipak se najde někdo za pár desetiletí a rozhojní pohledy s odstupem století? Je to skvělá práce a nemusí to být srovnání jen u krásných měst. Děkuji pane Víšku.

  OdpovědětSmazat
 18. Jsem rodák Litoměřic a po válce od listopadu opět trvalý
  občan. Po shlédnutí serie FOTO krásný pocit hrdosti na toto úžasné město.Ročník 1936 - díky autorovi !

  OdpovědětSmazat
 19. Litoměřice jsou krásné KRÁLOVSKÉ město,kde se žije nádherně a je obklopeno krásným Českým Středohořím.Díky moc autorovi za krásně spracovanou prezentaci s porovnáním - starých budov o jejich okolí.

  OdpovědětSmazat
 20. Kdyby se tak našla fotka hospody "Na Kocandě"... A železniční tunel. Sloužil jsem v LT 2 roky v kasárnách na Českolipské.
  Fík František

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo hledá, najde. Starou pohlednici hospody na Kocandě ( Gottsande) mám...Pokud se ozve autor, rád mu ji půjčím na doplnění.

   Smazat