středa

ŽELEZNÝ BROD (Liberecký kraj)


18 komentářů:

 1. Městečko Železný Brod, městečko mého ranného dětství (ročník 1939) . Sem mne brala matka za "protentokrátu" z nedalekého Spálova na nákupy a do "světa" vůbec ! Dost se změnilo, inu těch 70let je a musí být znát

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Můj manžel sem také chodil ze Spálova s matkou na nákupy, táta pracoval na dráze

   Smazat
 2. Dříve to bylo hezčí. Je škoda, že musí staré krásné budovy ustupovat novým.

  OdpovědětSmazat
 3. Před padesáti lety jsem chodila tady do školy.Pak jsem se odstěhovala. Dnes jsem prohlédla krásné fotograrie a vrátila se do časů svého mládí. Je nádhera vidět a vzpomínat, co všechno tady bylo a nebylo. Děkuji za krásný zážitek.

  OdpovědětSmazat
 4. V letech 1970-73 jsem já,holka z nížiny od Řípu,jezdila za kamarádkou do Brodu. Městečko mě naprosto okouzlilo.

  OdpovědětSmazat
 5. Úžasné. Co tam zůstalo starých domků a krásně udržovaných. Kde to kdo jinde má!

  OdpovědětSmazat
 6. Bohužel v éře bolševika a nynější sedí na rozhodujících místech města barbaři bez vkusu a co mohou to zničí!!!

  OdpovědětSmazat
 7. Nádherné fotografie z dob mého dětství a školní docházky. Pak jsem se odstěhovala, ale do Brodu se moc ráda vracím. Dění v Brodě stále sleduji a moc fandím.Krásná vzpomínka,děkuji.

  OdpovědětSmazat
 8. do Železného Brodu jsem jezdila s dětma n tábor bylo tam kouzelně a stále je ráda vzpomínám děkuji

  OdpovědětSmazat
 9. Ráda vzpomínám na Železný Brod, bydlela jsem v Besedicích a do Brodu jezdila do školy. Tenkrát v letech šedesátých byly na náměstí školy dvě...chlapecká a dívčí,škoda přímá fotka dívčí škola není, chlapecká tam je.

  OdpovědětSmazat
 10. V roce 1994 až 1995 jsem v Železném Brodě pomáhal jako voják stavět fabriku "Železnobrodské sklo" na Poříčí vedle závodu Kolora. Letos po padesáti letech jsem se tam byl podívat a nestačil jsem se divit, co dokázala privatizace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Koukám ale, že jste se uklepl o 30 let....

   Smazat
 11. Železný Brod mám ráda. Snad i pro to, že jsem se narodila ve Bzí, chodila do sklářské školy a můj manžel se narodil v 39 letech na Spálově. V 60tých letech tam ještě těch starých domů stálo hodně. Moc hezké srovnání.

  OdpovědětSmazat
 12. Úžasně krásné vzpomínky-prostě nádhera :)

  OdpovědětSmazat
 13. Dana Jandová(Hanková) Žel. Brod , mé rodiště a moc děkuji za krásné srovnávací fotky, jsem ráda, že hodně domků stojí v původním stavu a moc se ráda se sem vracím za mamkou :-)

  OdpovědětSmazat
 14. Dana Jandová(Hanková), Brod, mé rodiště a krásné městečko kam se ráda vracím za mamkou :-)

  OdpovědětSmazat
 15. Bydlim velice daleko od Zel. Brodu. Prozila jsem zde detstvi a mladi. Mam krasne vzpominky, ktere nikdy nezmizi z me pameti. Predevsim diky mym rodicum a rodinnemu zivotu. Taky nekterym ucitelum, predevsim ucitelkam!, ktere mi daly do zivota hodne.
  Mestecko bylo jiz v 50./60. letech minul. stoleti prijemne na ziti. Velmi pozorne a s pohnutym srdcem jsem si prohlizela zajimave fotografie z davne minulosti a casu nynejsich. Jsem vdecna fotografovi za tuto dokumentaci.
  Do Zel. Brodu se vracim sice ne casto, ale s velikou radosti!

  OdpovědětSmazat
 16. 1966 až 1971 .. kolora, mládí :-)

  OdpovědětSmazat